Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Вівторок, 21.11.2017, 18:54

Творчі роботи переможців

шкільного етапу, учасників міського етапу обласного Інтернет-конкурсу літературно-мистецької та педагогічної медіатворчості із зарубіжної літератури, російської мови та інтегрованого  курсу «Література»

«Створи шедевр»

Онищенко Іван Олександрович, учень 6-А класу.

Номінація «Медіаконтент юного словесника»

Буктрейлер «В. Г.Короленко «Сліпий музикант». (Зарубіжна література)

У буктрейлері учень відтворює своє осмислення повісті «Сліпий музикант»  В. Г. Короленка  та захочує інших познайомитися з героєм цього твору. Школяр  підтверджує головну думку автора повісті: тільки наполегливою працею, за підтримки рідних і друзів людина може здолати будь-які перешкоди, подолати навіть таку жахливу ваду, як сліпота.

Автор буктрейлера зупиняється на актуальності твору, бо великий гуманіст В. Г. Короленко в цьому творі спробував відповісти на вічні питання - про те, що таке щастя, яку роль відіграють в житті людини мистецтво і любов.

Матеріал може бути використаний на уроці зарубіжної літератури та  у позакласній роботі.

Тихонова Юлія Григорівна, учениця 10 класу.

Номінація «Медіаконтент юного словесника»

Інтерактивний плакат «Життя та творчість Л. М. Толстого».(Зарубіжна література)

Інтерактивний плакат являє собою електронний навчальний плакат, що має інтерактивну навігацію, яка дозволяє відобразити необхідну інформацію: текст, ілюстрацію, вислови критиків. Робота допомагає  підвищити представлення навчального матеріалу з теми «Життя та творчість                     Л. М. Толстого», зацікавити учнів, підвищити їх мотивацію до вивчення творів , стимулювати розумову діяльність і розвивати творчий потенціал учнів

Інтерактивний плакат можна використовувати як на етапі знайомства з новим матеріалом, так і при повторенні, а також як додаткову допомогу при виконанні домашнього завдання ( зворотний зв'язок у вигляді тестів та вікторини).

Васильєв Антон Юрійович, учень 10 класу.

Номінація «Медіаконтент юного словесника»

Веб-сайт, присвячений літературній спадщині письменників-ювілярів.

«Ф. М. Достоевский – писатель-юбиляр».   (Інтегрований курс «Література»).

Посилання на роботу       «Ф. М. Достоевский – писатель-юбиляр».

На сайте представлены   интересные факты из биографии              Ф. М. Достоевского, этапы его творчества и общественной деятельности. Говоря о гениальности русского писателя, автор сайта обращает внимание пользователей на лучшие произведения Ф. М. Достоевского, взывает к прочтению шедевров классика. Ученик предлагает разделы сайта: «Фильмы, снятые по мотивам произведений Ф.М. Достоевского», «Память о писателе» «Интересные факты о создании романа «Преступление и наказание», «Место Ф. М. Достоевского в мировой литературе».
            Используемые формы информации (текст, видео, иллюстрации, высказывания критиков, тест по изученному произведению) разнообразны, но не избыточны. Навигация удобная, позволяет быстро и эффективно перемещаться между разделами сайта. Организация страниц легка для чтения, оформление сайта эстетически приятно.

Красний Дмитро Сергійович, учень 8-А класу.

Номінація «Літературна кав’ярня»

Посилання на роботу       Етюд «Квітник»

У своєму творі учень  намагається максимально правдиво передати свої емоції, відчуття і враження від побаченого у селі. Батьківщина матері, бабусі та дідуся, село Красне Покровського  району, -  прекрасне місце, де живуть чудові люди серед чарівної краси. Вони невтомно працюють на рідній землі, насолоджуються мальовничою природою, народжують та виховують дітей. Так плине життя…                                                                                                                                                                Учень   підібрав найбільш влучні слова та вирази, щоб читач зміг уявити й відчути побачене автором. Адже можна сказати, що школяр навчився розуміти красу оточуючого світу і закликає до цього інших.

Творча робота може бути використана на уроках літературного краєзнавства, у позакласних заходах.

Дмитрієва Анна Василівна, учениця 8-А класу

Номінація «Дружба  без кордонів»

Мультимедійний проект  "Зірковий шлях японської поезії"

Посилання на роботу   «Зірковий скарб японської поезії»

Школярка підкреслює, що 2017 рік  оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн.

Для наших співвітчизників завжди була  цікавою далека загадкова Японія. Учениця творчої роботи доводить, що життя цієї країни неможливо уявити без поезії. В оточенні надсучасних технологій   унікальним  є ставлення японців до природи. Глядач має можливість милуватися  чудовими краєвидами Японії,  насолоджуватися  новою формою вірша ”хоку”, познайомитися з неперевершеним майстром складання хоку – Мацуо Басьо, який вчив бачити красу у буденному.

Творча робота може бути використана на уроках зарубіжної літератури при вивченні творчості М. Басьо, у позакласних заходах.

Налєскіна Діана Михайлівна, учениця 10 класу

Номінація «Герої не вмирають»

Відеофільм «Бойцы невидимого фронта»

Дана робота є аналізом подій на Донбасі. Ученицею висвітлюються різні аспекти участі простих громадян у цей складний час;  їхнє ставлення до подій;  реальна допомога бійцям у зоні АТО; відверті спогади волонтерів, біженців, пожежників. Розмова з учасниками відео була побудована таким чином, що вони розповідали про себе, свої думки, вчинки,  висловлювали побажання.

Школяркою проведена велика пошукова та дослідницька робота: зібраний багатий матеріал з особистих архівів мешканців міста, відео очевидців, спогади біженців.

Наскрізним мотивом  творчої роботи є думка  про згуртованість нації, незалежність духу та  віру в перемогу усього українського народу.  Матеріал може бути використаний у позакласній роботі учителя, класного керівника.

Керівник, учитель російської мови, зарубіжної літератури, Холодна О. І.