Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Четвер, 21.09.2017, 08:14

До Дня памяті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в школі проведено ряд заходів.

1-А, Жарновнікова Л.Т.  - бесіда «День Перемоги в серцях поколінь» (Шкільне життя)

2-А і 2-Б класи, Данілова В.І., Тарановська В.В. - Бесіда «День Перемоги шанують і дорослі, і малі», конкурс малюнків (Школярики-веселики)

3-В, Налескіна А.В. - конкурс віршів «Слава тим, хто здобув перемогу» (Пізнайки

Учні школи на передодні свята Дня перемоги відвідали ветерана Другої світової війни Курінним Федора Опанасовича і ветерана педагогічної праці Курінну Катерину Іванівну, які 11 травня 2017 року відсвяткують 60 років спільного життя –діамантове весілля.

Стали гостями у Селидівській раді ветеранів, що нещодавно відзначила своє 30-ти річчя. Учнів чекала приємна розмова з ветеранами війни та праці.

Школярі не зраджуючи традиціям привітали в мікрорайоні школи ветеранів 2-ї світової війни Вертей Івана Опанасовича і Молчанова Володимира Павловича.

Колектив школи на чолі з директором школи прийняли участь в акції до дня Пам'яті і примирення «Перша хвилина мовчання». Учні та вчителі школи стали  учасниками урочистостей присвячених Дню перемоги, пройшли ходою головною  вулицею міста, привітали ветеранів квітами.

Учні і педагоги прийняли участь в урочистому слідуванні з портретами ветеранів війни та квітами .

Автомобіль часів війни

Ветерани вічно в строю

Хвилина мовчання

Старшокласники відвідали ветерана війни Курінного Федора Хомича і привітали його з Днем Перемоги

Активісти учнівського самоврядування привітали ветеранів війни Вертея Івана Опанасовича і Молчанова Володимировича Павловича в мікрорайоні школи.

Операція «Вісла»

Операція «Вісла» — етнічна чистка, здійснена у 1947 році (28 квітня - 28 серпня 1947 р.) під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Полягала у примусовій депортації (виселенні) з використанням збройних сил вказаних країн українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 р. належали Німеччині, а також у різні регіони СРСР.

У ході операції "Вісла" було депортовано близько 150 тис. українців.

У  загальноосвітній школі І-Ш ступенів №2 відбулось засідання круглого столу для старшокласників  на тему «Операція «Вісла»: вияв державної політики чи акт національної помсти?»

Учитель історії Манякіна Н.М.  пояснила на основі карт зміни в адміністративно - територіальному устрої західноукраїнських земель, причини та наслідки депортації.

На основі різних джерел інформації учні дізналися про життя населення західних областей після війни, висловили особисте ставлення до подій , використовуючи метод «Займи позицію»

Память человеческая строго
Дни считает, как бойцов в строю
Знает мир, что путь тот был нелёгок
К этому торжественному дню.

Победа к нам приходит вновь и вновь,
Прекрасна и юна, как в сорок пятом,

Приходит в блеске старых орденов
На пиджаке бывалого солдата.

Умытая слезами – не дождём,
Сверкая не огнём, а счастьем жизни,
Победа к нам приходит вешним днём,
Чтоб никогда не позабыть о том,
Какой был подвиг совершен Отчизной!

Долгие годы шла война – это  26 миллионов погибших людей. Вдумайтесь в это страшное число. Если каждому из погибших объявить минуту молчания, страна будет молчать 34 года!
 Людей, рожденных в начале 1920-х годов, называют теперь ветеранами. А когда-то они участвовали в боях, многие из них были мальчишками и девчонками 14-17 лет – вашими, ребята, ровесниками.
 В те годы дети быстро взрослели, уже в 10—14 лет они осознавали себя частицей большого народа и старались ни в чем не уступать взрослым. Тысячи ребят сражались на фронтах.
Ваши сверстники, ребята, шли по дорогам войны вместе со своими отцами и старшими братьями. За героические подвиги с фашизмом 3,5 миллиона юношей и девушек награждены орденами и медалями, 7 тысяч удостоены звания Героя.

А скольких детей война осиротила… Нет в нашей стране семьи, которая не потеряла бы в той страшной войне своих близких.

Война закончилась,но песней опалённой над каждым домом до сих пор кружит,
И не забыли мы,что много миллионов ушли в бессмертье,чтобы нам с тобою жить.

Задумайтесь! Как это страшно – один народ убивает другой!
Человек убивает человека. Изощряется в пытках, изобретает оружие, унижает – и унижается. Ради чего? По какому праву?

А мы живем, в трудах, в заботах, в песнях, её поля забыли про войну,
Давай умолкнем на минуту, сверстник,послушаем с тобою тишину!

Человеческая память! Время не властно над ней. И сколько бы лет и десятилетий не прошло, люди снова и снова будут возвращаться к Победе, ознаменовавшей торжество жизни над смертью.

Наш народ хорошо знает цену миру, мирной жизни.

Мир – это утро, полное света и надежд.

Мир – это цветущие сады и колосящиеся нивы.

Мир – это школьный звонок, это школа, в окнах которой отражается солнце.

Хорошо просыпаться и знать, что у тебя впереди прекрасный день, что тебе ничего не угрожает, и все твои мечты сбудутся.Хорошо быть счастливыми!