Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 П`ятниця, 20.09.2019, 14:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Наше опитування
Чи потрібно зробити доступ батьків до шкільних оцінок своєї дитини на шкільному сайті?
Всього відповідей: 650

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Як допомогти людині в кризовій ситуації

(рекомендації, розроблені психологами Дортмундського університету на основі численних інтерв'ю з жертвами нещасних випадків і лікарями швидкої медичної допомоги)

         Для того, щоб допомогти людині у кризовій ситуації спеціалісти рекомендують:

- намагайтеся проявляти терплячість і викликати довіру до себе. Коли співрозмовник почне говорити, він і без ваших порад багато чого побачить по-іншому, зрозуміє і зробить крок у рішенні своєї проблеми. Головне - вміло вислухати;

- проявляйте  свій інтерес і розуміння. Будьте щирими, дружніми та  співчувайте.   Обговорюючи   проблему співрозмовника,  намагайтеся  розділити  її  на  частини. Обміркуйте разом варіанти, але уникайте давати прямі поради. У розмові не використовуйте складних та довгих фраз;

- важливо схилити людину до конкретної активної дії. Допоможіть намітити реалістичний план і почати його виконання. Підкресліть, що коли він буде що-небудь робити для виправлення свого становища, його самопочуття покращиться;

- якщо з такою людиною вам доводиться розмовляти довго, то варто пам'ятати і про свій стан і своє здоров'я.   Тому необхідно своєчасно виявляти у себе стан напруги та здійснювати релаксацію;

- пам'ятайте про необхідність стежити під час розмови за своїм подихом. Він повинен бути рівним і спокійним, видих повинен бути повним;

- якщо ви виявили у співрозмовника думки про самогубство, то намагайтесь   вести   розмову  таким  чином,   щоб  він   замислився  про наслідки такого вчинку. Самогубство нічого не вирішує, воно назавжди знищує всі шляхи до якого-небудь рішення.

         Можливо, у ході спілкування з людиною, що переживає кризу, у вас періодично буде виникати почуття розгубленості. Вам буде здаватися, що ви   нічим допомогти не зможете.  Вірте, що   людина прагне змінитися.

Як допомоги людині, що вирішила покінчити життя самогубством

ВИСЛУХОВУЙТЕ – “Я   чую тебе”. Не  намагайтеся  втішити  загальними  словами типу:  “Ну, все  не так вже й погано”, “Вам стане краще”, “Не варто цього робити”. Дайте людині можливість висловитися. Задавайте питання та уважно вислуховуйте.

ОБГОВОРЮЙТЕ відкрите  обговорення планів і проблем знімає  тривогу. Не бійтеся говорити про це – більшість людей   почувають незручність, говорячи про самогубство, і це проявляється в запереченні або уникненні цієї теми.

БУДЬТЕ  УВАЖНІ до побічних показників у разі  ризику появи суїцидальної поведінки. Кожне жартівливе згадування або загрозу слід сприймати серйозно.

ЗАДАВАЙТЕ ПИТАННЯ – узагальнюйте:  “Таке враження, що ти насправді говориш...”, “Більшість людей замислювалися про самогубство”, “Ти коли-небудь думав, як здійснити його?”. Якщо ви отримуєте  відповідь, переходьте на конкретику. Допоможіть підлітку відкрито говорити і думати про свої наміри.

ПІДКРЕСЛІТЬ ТИМЧАСОВИЙ ХАРАКТЕР ПРОБЛЕМ – визнайте, що його почуття дуже сильні, проблеми складні – дізнайтеся, чим ви можете допомогти. Дізнайтесь, хто ще міг би допомогти в цій ситуації.

 

ЯК ЗАПОБІГТИ НАСИЛЬСТВУ

Абетка виживання

Я знаю напам'ять усі адреси, номери те­лефонів та імена людей, яким довіряю.

Люди, котрим я довіряю, – це мої батьки чи хтось інший, хто дбає про мене та хоче, щоб я був/була у безпеці.

Я пам'ятаю про телефони спеціального та негайного виклику: «101» (пожежна охо­рона), «102» (міліція), «103» (швидка медична допомога).

У мене є номери телефонів дільничного інспектора, соціальної служби й телефону довіри.

Я нікому не дозволяю принижувати й об­ражати мене.

Я не ходжу сам/сама по вулиці увечері чи вночі.

Я ніколи не розмовляю з незнайомими людьми, нікуди з ними не йду, нічого у них не беру, не сідаю до них в автомобіль.

Якщо мені загрожуватиме небезпека, я буду тікати, кричати, привертати до себе увагу.

Я не ввійду з незнайомцями до ліфту.

Я не впускаю в помешкання незнайомців, якщо я сам/сама вдома.

Я знаю, де лежить моє свідоцтво про на­родження.

Якщо зі мною трапиться щось недобре, я негайно розкажу людям, яким довіряю.

Я чітко та послідовно знаю, що робити­му, куди зателефоную, піду, кому розповім, якщо зі мною трапиться щось недобре.

 

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ІНТЕРНЕТІ

Я не надаю жодної особистої інформа­ції (ім'я, вік, адреса, номер телефону, но­мер школи, місце роботи батьків) без згоди батьків.

Якщо я отримаю інформацію, що змусить мене почуватися некомфортно, то одразу розповім батькам або вчителю.

Мої батьки знають усіх, із ким я спілку­юся в Інтернеті.

Я ніколи не погоджуся зустрітися з люди­ною, з якою познайомився/познайомилася в Інтернеті, без попередньої згоди батьків.

Якщо я вирішу зустрітися з цією люди­ною, то це буде людне місце, і я запрошу одного з батьків.

Я ніколи не вишлю свої фото людині, з якою познайомився/познайомилася через Інтернет, не порадившись із батьками.

Я не відповідатиму на листи чи прохання, що викликають у мене відчуття дискомфорту або сорому.

Разом із батьками ми встановимо мої пра­вила роботи в Інтернеті: час та сайти, які мені дозволено відвідувати.

 

Як відпочити  за 5 хвилин: 19 способів.

               Сучасне життя має скажений круговорот. Наради, аврали, презентації, нові замовлення, пошта, "твіттер", "фейсбук" - все треба встигнути, немає часу, швидше, швидше, швидше ...

              В результаті, в кінці дня ми валимося без сил як вичавлений лимон, проклинаючи свою нещасну життя. Тим часом, вже давно доведено, що своєчасний відпочинок абсолютно не шкодить, а навіть навпаки - збільшує нашу продуктивність. Для цього зовсім не обов'язково багато часу або дороге обладнання.

                                   Як розслабитися і відпочити буквально за 5 хвилин.

Живлення

1. Випийте зелений чай. Трав'яний чай володіє відмінним розслаблюючим дією. Зелений чай є джерелом L-теаніна, який допомагає позбавитися від гніву. Закип'ятіть воду, заваріть чай і зробіть ковток - це займе всього пару хвилин.

2. Плитка шоколаду. Кілька шматочків чорного шоколаду допоможуть уникнути стресу і підвищать настрій. Темний шоколад знижує рівень гормону стресу кортизолу в крові і стабілізує обмін речовин. Однак майте на увазі, що зловживати шоколадом не бажано.

3. Кілька ложок меду. Цей продукт є не тільки природним зволожувачем шкіри і антибіотиком, але і знижує збудження, тобто є відмінним засобом від тривоги і депресії.

4. З'їжте манго. Візьміть тропічний відпустку, не покидаючи свого робочого місця. Соковитий, ароматний манго містить речовину під назвою линалоол, який допомагає знизити рівень стресу. Не турбуйтеся про сік, поточному по руках - це варто того.

5. Пожуйте жуйку. Ментолові, фруктова або з будь-яким смаком, який подобається. Це напрочуд простий і дієвий спосіб перемогти стрес. Всього кілька хвилин жування може зменшити занепокоєння і знизити рівень кортизолу.

Внутрішній світ

6. Покладіть голову на подушку. Є дні, коли єдине, що нам дійсно потрібно - це хороший, довгий сон. На жаль, якщо Ви на роботі, то це, як правило, неможливо. Але якщо у Вас є подушка, то Ви вже на шляху до релаксації. Спробуйте розслабитися наступним чином: покладіть голову на подушку на кілька хвилин і уявіть, що вона як губка висмоктує всі Ваші турботи.

7. Медитація. Не потрібно тікати в гори, всього кілька хвилин в спокійному тихому місці досить, щоб пожинати плоди медитації. Є різні техніки медитації, які дозволять відчути себе відпочилим і спокійним. Знайдіть зручне і тихе місце, сконцентруйтеся на своєму диханні і відчуйте, що всі тривоги починають зникати.

8. Пам'ятаємо про диханні. Чи є більш простий спосіб розслабитися? Повільне, глибоке дихання може допомогти знизити артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Для різноманітності, спробуйте дихання пранаяма. Цей йогічний метод включає в себе дихання спочатку через одну ніздрю, а потім іншу, і застосовується, щоб зменшити занепокоєння.

9. Спробуйте прогресивну релаксацію. Напружені? Використовуйте метод прогресивної релаксації для того, щоб навчитися розслаблятися в будь-яких умовах. Цей метод полягає в поетапному навчанні вибіркового напрягненню і розслабленню певних видів м'язів.

10. Рахунок назад. Цей метод відомий всім і кожному, але він дійсно працює. Спробуйте кілька разів порахувати в прямому і зворотному напрямку. Вашому мозку буде не до хвилювань, якщо він зайнятий цифрами.

11. Закрийте очі. Якщо ви можете закрити очі, то все в порядку. Просто відгородіться від шуму офісу або хаосу вулиці за захистом щільно зімкнутих століття. Це простий спосіб відновити спокій і увагу.

Релаксація тіла

12. Зробіть собі масаж рук. Зрозуміло, ви не зможете скористатися послугами професійного масажиста на своєму робочому місці. Але зробити собі масаж рук цілком можливо. Особливо це буде корисно для людей, які проводять багато часу перед клавіатурою. А якщо є трохи більше п'яти хвилин, то цілком можна зробити собі масаж шиї і навіть спини.

13. Спробуйте акупрессуру. Акупресура - це точковий масаж, зобов'язаний своїм народженням стародавній китайській медицині. Цей метод є практично безболісним і абсолютно безпечним, при цьому всюди застосовним і легко доступним для освоєння будь-якою людиною.

14. Катайтеся на тенісному м'ячику. Скиньте взуття і покатайте ступень звичайний тенісний м'ячик. Вийде відмінний імпровізований масаж ніг. Особливо це приємно, якщо доводиться носити взуття на високих підборах.

15. Намочіть холодною водою зап'ястя. Якщо ви відчуваєте, що зараз вибухне, то підіть в туалетну кімнату і просто змочіть собі холодною водою зап'ястя і за мочками вух. Це допоможе швидко заспокоїтися і зняти напругу

Нове середовище

16. Побудьте на самоті. Не кожен потребує лісовій хатині, але п'ять хвилин самотності допоможе вам зібратися з думками і очистити голову.

 

 

 

               

Пошук

Погода

Календар

Архів записів

Copyright MyCorp © 2019Створити безкоштовний сайт на uCoz