29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім, під тиском ворога, українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Отже, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року резолюцію № 60/7. Ініціаторами ухвалення документа були Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а співавторами - ще понад 90 держав.

"Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження", - йдеться у ній.

Резолюція проголошує Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Вперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р., втім, деякі країни відзначали його і раніше. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

27 січня 1945 року війська Першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау. В ньому було знищено принаймні від 1 до 1,7 мільйона осіб, значну частину з яких становили саме євреї.

Голокост з грецької перекладається як "всеспалення" і означає геноцид євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років.

Офіційно визнано, що протягом Голокосту було вбито до 6 мільйонів євреїв, з них від 2,2 до 2,5 мільйона - на території колишнього СРСР.

Державне свято День Соборності України учні школи відзначили урочисто та патріотично. З метою відзначення події історичного значення Дня Соборності України , в нашій школі була організована виставка малюнків.

Шевченківські дні!

У весняну пору, а саме 9 березня, народився Т.Г.Шевченко – великий син великого народу, відомий художник і геніальний поет, якого називають Кобзарем і національним Пророком.

Програма святкувань і вшанування пам'яті Шевченка у нашій школі була насиченою і різноманітною. Так 11 березня відбулося свято «Поеми Шевченка», на якому було багато присутніх, у тому числі і учні 6 – А класу. Протягом всієї неділі ми також долучалися до «Шевченківських днів» пам’яті: завдяки сайту Всеосвіта було роздруковано та вирізано пазли і складено великий кольоровий плакат «Молодий Шевченко». На виховній годині учні подивилися короткометражні фільми «Життя та творчість Т.Г.Шевченка», відео - вірш «Думка», відео - поема «Іван Підкова», після чого спробували дати відповіді на Всеукраїнський офлайн – конкурс «Садок вишневий коло хати» від «Всеосвіти». Нажаль дипломів ми не здобули, тільки сертифікати, та головне не перемога, а участь і здобуті знання!

Фото на стор.Фотогалерея

Підсумки участі учнівської та студентської молоді в обласному конкурсі малюнків

«Зимові візерунки» та «Віфлеємська зірка»

В січні 2019 року в м. Краматорську був проведеній конкурс з образотворчого мистецтва, у якому приймала участь і Селидівська ЗОШ №2. Було направлено на виставку 8 робіт, всі малюнки отримали почесні грамоти.

Номінація «Різдвяний подарунок» конкурс «Віфлеємська Зірка»

ІІ місце

Пшеченко Сергій - «Ніч перед Різдвом», 13 років, 7-Б клас;

Дмитренко Данило - «Нова радість стала», 12 років, 6-А клас;

Пономаренко Роман - «Свята ніч», 12 років, 6-Б клас.

Конкурс «Зимові візерунки»

У номінації «Зимовий пейзаж» (11-16 років)

І місце

Ярьоменко Діана – «Подих снігової королеви», 12 років, 6-Б клас.

ІІ місце

Довгоброд Альона – «Завірюха-віхола», 11 років, 5-Б клас.

ІІІ місце

Рибіна Катерина – «имовий ранок», 12 років, 6-А клас;

Кропотова Анна – «Зимовий Зранок», 13 років, 7-А клас;

Пшеченко Сергій – «Ніч перед Різдвом», 13 років, 7-Б клас.

У номінації «Дід Мороз» (11-16 років)

ІІІ місце

Дмитренко Данило – «Нова радість стала», 12 років, 6-А клас;

Пономаренко Роман – «Свята ніч», 12 років, 6-Б клас;

Кузнецова Анастасія – «Сніговичок-пустунчик», 12 років, 6-А клас.

Фото на стор.Фотогалерея

День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року неробочим днем. І є державним святом

Саме цьому святу була присвячена загальношкільна лінійка. На урочистому заході були присутні представники Селидівського ВП Покровського ВП ГУНП Донецької області.

25.09.2018 учні Селидівської ЗОШ № 2 привітали святковою програмою бабусь і дідусів мікрорайону. З 1990 року Генеральною Асамблеєю ООН прийняте рішення про заснування Міжнародного дня літніх людей, призначивши його на перший день жовтня.

Директор школи, Корчагіна О.В., побажала усім присутнім міцного здоров’я і довгих років життя. Учасники освітнього процесу підготували велику кількість зворушливих художніх номері, що не залишили байдужими глядачів.