Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Середа, 12.12.2018, 20:06

Профілактика ГРЗ і грипу

В холодну пору року багато людей схильні до простудних і вірусних захворювань. Ось чому так важлива профілактика ГРЗ і грипу в період епідемії. Існує декілька простих правил, як вберегти себе від захворювань в будь-який час.

Сьогодні існує величезний асортимент профілактичних ліків від застуди, як для дорослих, так і для дітей. Але перш ніж приймати якесь засіб, необхідно обов'язково прочитати інструкцію. Дітям профілактика ГРЗ і грипу призначається тільки педіатром. Перш за все, при прийомі враховується вік дитини і переносимість ліків.

Тривалість прийому становить 10-14 днів. Зазвичай профілактика ГРЗ і грипу проводиться восени і навесні, коли погода постійно змінюється та зростає кількість хворих.

У період захворювань одним з корисних методів є ароматерапія з використанням ефірних олій (евкаліптова, розмаринове, апельсинове). Вони володіють не тільки заспокоює, але й профілактичну дію в сезон застуд. Також профілактика ГРЗ і грипу дає видимий результат при дотриманні простих правил:

• Здорове харчування.
  • Загартовування.
  • Прогулянки на свіжому повітрі.
  • Теплий одяг.
  • Рясне пиття (не менше 2-х літрів води в день).
  • Повноцінний сон.
  • Обмеження спілкування з хворим.

Якщо ви все ж захворіли, то не варто відкладати візит до лікаря. Коли захворіла дитина, то краще всього викликати додому педіатра. Він призначить правильне лікування. Намагайтеся підтримувати свій організм в тонусі круглий рік. У період епідемій майже всі поліклініки пропонують дорослим і дітям зробити безкоштовні щеплення проти ГРЗ і грипу. Тільки профілактика і здоровий спосіб життя допоможе вам уберегтися від багатьох захворювань на довгий час!

Медична сестра Синиця В.В.