Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Четвер, 21.09.2017, 08:18

ВІДДІЛ ОСВІТИ СЕЛИДІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ  СЕЛИДІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ №2

Номінація «Літературна кав’ярня»

Етюд  «Квітник

Роботу виконав учень 8-А

Красний Дмитро Сергійович

Керівник Холодна О. І.

Вечір. Весна. Що може бути краще та чарівніше на землі, ніж весняний вечір в селі? Пахне бузковим цвітом. Вишні стоять у весільному мереживі. Тьохкає в саду соловейко. Сонце спускається до обрію. З великого жовтого соняха воно перетворюється на рожеву розпечену кулю. В селі можна побачити небо не так, як у місті. Справжнє, безкрає небо! Білі хмари-лебеді пливуть повільно і поважно.

У господинь нова мода: саджати прості соняхи, щоб прикрасити город або квітник. Сонях – це син сонця, найгарніша в світі квітка. Але горобці вважають по-іншому. Для них – це їдальня. Ідея з соняхами пішла від тітки Марії. Вона, завжди усміхнена, працює з ранку до ночі. Ніколи не жаліється, а лише співає: «Цвіте терен, цвіте терен…». А ще має три донечки – квіточки. Коли виходять на вулицю по-святковому вбранні, то люди посміхаються й питають: «Маріє, куди йде твій квітник?».

Марія встає раніше сонця. Ввечері проводжає його поглядом. Весною багато роботи. Дівчатка допомагають, але так хочеться кудись вийти. Старша Оля прийшла з роботи і одразу ж почала збиратися на танці.

• Доню, куди ти вже причепурилась? Роботи ж повно!
  • Мамо, я завтра все дороблю! Мене чекають. Субота ж, мамо!
  • Ну добре.

Зацокали підбори, запахло парфумами, рипнула хвіртка.

Середня донька, школярка Іра, прийшла з городу, теж заметушилася.

• Доню, а ти куди чепуришся? Я одна лишуся з малою та купою роботи?
  • Мамо! Все під контролем! Все буде зроблено в найкращому вигляді, але завтра.
  • Ну добре.

Зацокали підбори, запахло парфумами, рипнула хвіртка.

Мала Катруся одягала ляльку, робила їй зачіски і в діалоги не втручалася.

Марія прилягла, задрімала. Важко весною в селі: город, сад, хата. Зацокали підбори, запахло парфумами. Що це? Хто це? Мати підхопилася. Маленька Катя на височенних підборах, з великою квіткою в волоссі, шарф через плече і лялька в сумці.

• А ти куди, квітко моя?
  • Мамо, я вже теж причепурилася. Роботу дороблю потім. Я – на танці!

Тітці плакати чи сміятись? «Цвіте терен, цвіте терен, та й цвіт опадає…», - лунає з хати. А соловейко слухає й підспівує.