Селидівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Четвер, 21.09.2017, 08:12

За ініціативою Організації Об’єднаних Націй щорічно 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів.

Ця пам’ятна дата встановлена на згадку повстання, яке підняли проти гітлерівців 11 квітня 1945 року невільники Бухенвальду. Вони скористалися тим, що у квітні 1945 року з Бухенвальду була вивезена велика група вязнів у супроводі значної частини табірної охорони. За сигналом, поданим за допомогою табірного дзвону, тисячі людей разом кинулися на нацистів. В'язні відбирали у охоронців зброю, стріляли по вишках, проламували проходи у загородженнях. Вони повстали та здобули перемогу, встановили контроль над концтабором. Через два дні, 13 квітня 1945 року, до Бухенвальду увійшли американські війська.

Згідно з розпорядженням Глави Адміністрації Президента України від 01.04.2017 № 02-01/594 метою відзначення в Україні у 2017 році Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів є належне вшанування громадян України, які під час Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань, пам’яті про загиблих.

В Селидівській ЗОШ № 2 відбулися заходи до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів. Для учнів 1-4-х класів проведені інформаційні п’ятихвилинки «Бухенвальдський набат», 5-11-х класів - бесіди «Маленькі жертви великої людської жорстокості». Учні 9-х класів переглянули відеоролик «Дитячий концтабір Саласпілс».

ІНФОРМАЦІЯ

про заходи у зв ’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів

проведення

Назва заходу

Категорія учасників (педагоги,

учні початкової, середньої, старшої школи)

Кількість

учасників

(У МІСТІ / РАЙОНІ)

Перелік навчальних закладів, що відповідають за проведення заходу

Посилання на сайт, де розміщена інформація

(НА СТОРІНКУ САЙТУ, ДЕ РОЗМІЩЕНО ІНФОРМАЦІЮ)

1

Жалобні заходи

1.1.

Загальнонаціональна хвилина мовчання, запалення свічок пам’яті у рамках Загальноукраїнської акції «Засвіти свічку»

Засвіти свічку

Учні 7-Б класу

1.2

Покладання квітів, вінків та тематичних композицій до пам’ятних знаків і місць поховань жертв голодоморів в Україні.

2.

Інформаційні та тематичні виховні години у формі:

Бесіди

Учні початкової школи

Усні журнали, тематичні уроки, уроки історичної пам’яті

«Доки пам'ять в серці не згасає»

«Минуле стукає в наші серця»

8-А

6-А

2.3

Лекції, семінари

«На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумну»